Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA VIDEOCLIPUL SAPTAMANII

Pune aici un videoclip apicol interesant , gasit pe net sau facut de tine.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde cristi_vidican » 01 Aug 2016, 22:10

O zi de lucru pentru un echipaj
Imagine
Imagine
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde petru71 » 01 Aug 2016, 22:41

Cristian IONITA scrie:Da ce au facut acele anumite persoane? .... au paus caus la gura? Zgarda la degete? ...
Dl. Margarit este liber sa posteze unde doreste ... adica si pe acest forum .... decizia apartine exclusiv dumnealui. . excesul de sensibilitate este in deficitul tuturor.


Cristian, acele persoane au jignit dintr-o invidie crasa, poate chiar ignoranta.
Daca tu, avand intentii bune, esti jignit, poti alege sa-ti cam bagi picioarele intr-o adunatura care te-a perceput complet gresit.
E dreptul oricarui om. Faptul ca majoritatea membrilor acestui forum au priceput mai devreme sau mai tarziu ca Dan Margarit a dat tot ce s-a priceput apicultorilor romani complet dezinteresat e evident pentru orice om cu bun simt.
Nu se pune problema unui exces de sensibilitate...e doar lehamite...
De-aia din categoria "Facerea de bine e ....... de mama".
Cum dracu' nu te-ai prins de treaba asta pana astazi ?
petru71
 
Mesaje: 1791
Membru din: 17 Oct 2013, 18:12
Localitate: Tg. Mures 0744 757224

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde Cristian IONITA » 02 Aug 2016, 10:11

petru71 scrie: ....
De-aia din categoria "Facerea de bine e ....... de mama".
Cum dracu' nu te-ai prins de treaba asta pana astazi ?


cu permisiunea dumneavoastra imi permit sa nu dau 2 bani pe aceasta "categorie" .... facerea de bine este facere de bine .... cel putin atat timp cat nu ai asteptari pentru acel "bine" .... daca ai asteptari atunci bineinteles risti sa fii dezamagit.

stiu ca nu e usor .... dar sa renunti a posta ptr ca nu-ti plac replicile denota doar lasitate.


tot nu mi-e clar cine sunt acele "personaje"? ... ca oamenii sunt oamenii .... cu mai multe sau mai putine bune si la fel cu mai multe sau mai putine rele ....
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde Gicuta » 02 Aug 2016, 11:05

Sunt de acord ca atunciu cand incerci sa facio bine sau sa arati lucruri frumoase nu trebuie sa ai asteptari. Va rog sa continuati cu ceea ce faceti. Samanta poate gasi un sol bun sau pietre. Nu conteaza. Conteaza sa fie aruncata!. Toate cele bune!!
(..) nu conteaza atat de mult soiul (de albine), ci prostul din spatele soiului. (Kamy)
Gicuta
 
Mesaje: 292
Membru din: 14 Iul 2012, 00:31
Localitate: Topoloveni AG

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde petru71 » 04 Aug 2016, 23:32

Cristian IONITA scrie:
petru71 scrie: ....
De-aia din categoria "Facerea de bine e ....... de mama".
Cum dracu' nu te-ai prins de treaba asta pana astazi ?


cu permisiunea dumneavoastra imi permit sa nu dau 2 bani pe aceasta "categorie" .... facerea de bine este facere de bine .... cel putin atat timp cat nu ai asteptari pentru acel "bine" .... daca ai asteptari atunci bineinteles risti sa fii dezamagit.

stiu ca nu e usor .... dar sa renunti a posta ptr ca nu-ti plac replicile denota doar lasitate.


tot nu mi-e clar cine sunt acele "personaje"? ... ca oamenii sunt oamenii .... cu mai multe sau mai putine bune si la fel cu mai multe sau mai putine rele ....


Cristian,
cu permisiunea dumneavoastra, o sa punctez simplu.
Noi aveam si avem nevoie de Dan Margarit.
El, cu siguranta, nu are nevoie de noi.
El nu a facut pixul mare, o parte dintre noi l-au facut.
Fara nici un fel de sens.
Cum poti sa compari lasitatea cu lehamitea ?
Pentru actualul context, e cel putin josnic...
S-a saturat de dobitoci ? Da !!
La ce mai foloseste o retorica de doi bani cand lucrurile sunt simple ??
Discutii de doi bani, in condtiile in care un om ne-a pus totul pe tava.
Raportat la ce face el acolo o sa zic cam asa:
Eu sunt tufa de Venetia.
Tu, Cristian, esti tufa de Venetia.
Noi, membrii forumului, care cu ce stie in materie de apicultura, avem de invatat de la el.
Hai sa incercam sa ne schimbam atitudinea.
Dan Margarit este un om cu mult bun simt.
Hai sa-i raspundem pe masura.
Daca nu poti sa faci asta (din postarea ta este evident ca esti cu ARO pe Transfagarasan/Transalpina), mai bine vezi de Poiana si de Politisti.
Cred ca te simti in elementul tau acolo, precum pestele in apa...as spune ca excelezi, da' ma tem sa nu-ti creasca ficatul peste limitele admise...
Cu alte cuvinte, esti un rautacios la modul absolut gratuit.
As vrea sa te inteleg, dar n-am chef de psihologii de doi bani...
E plin de cabinete dornice sa ajute oameni aflati in impas.

Sorry pentru sinceritate(aveai nevoie),
Pitar
petru71
 
Mesaje: 1791
Membru din: 17 Oct 2013, 18:12
Localitate: Tg. Mures 0744 757224

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde Cristian IONITA » 05 Aug 2016, 10:04

Draga Petru,

eu nu concep altfel de discutii decat cele "sincere" asa ca nu ai de ce sa te scuzi, te asigur ca mai degraba apreciez critica "sincera" decat lauda de fanfaronada.
Regret ca ai dau impresia ca as fi "rautacios" dar te asigur ca nu este decat eroarea ta de interpretare.

In ceea ce priveste informatia apicola eu consider ca este exagerat sa afirmam ca am "avea nevoie" .... inclusiv in ceea ce-l priveste pe Dan Margarit .... "nevoie" ai de aer ... de apa .... de hrana .... informatia "ajuta" .... dar nu e musai ceva fara de care nu se poate altfel, si de aceea cred eu ca sunt de aporeciat cei care ofera ajutor fara a avea si comportament/pretentii de parca te-ar fi salvat de la inec.
Asa cum am mai spus .... nimeni si nimic in afara de propria dumnealui bunavointa nu-l impiedica pe Dan Margarit sa posteze aici pe acest forum .... ca dumnealui decide altfel ... este alegerea dumnealui.
Motivatia cum ca vezi doamne nu-i plac unii dintre interlocutori (mai mult sau mai putin dobitoci cum ii apreciezi tu) denota cu totul si cu totul alte insusiri de carater decat altruismul (lasitatea desi suna "rau" se incadreaza foarte bine).

Daca vrei sa discutam despre mine si pasiunile mele (Aro, Poiana, Politisti, etc) iti propun sa o facem pe alt topic .... aici subiectul este oarecum diferit, dar asa ca si idee .... pe Transfagarasan/Transalpina nu am mai fost de ani de zile ... este accesibil tuturor, inclusiv meltenilor, din fericire Aro imi ofera posibilitati mult mai diverse.

Rog moderatorii sa nu aplice regulamentul pentru interventia de mai sus a colegului Petru71 care in mod clar si fara echivoc se incadreaza la atat la persoana.
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde topy » 05 Aug 2016, 17:39

Cati apicultori mari de la noi nu mai posteaza?...au sute de stupi si au ce spune si arata dar vine unul cu cativa stupi cu niste comentarii fara noima si iese ce iese. Nu cred ca e normal ca unuia care traieste din apicultura sa ii dea sfaturi sau sa ii comenteze unul care are catva stupi de hoby. Ti se face lehamite la un moment dat si preferi sa nu te mai implici. Lehamite ti se face si cand citesti doar unele comentarii , fara sa fii implicat.
topy
 
Mesaje: 218
Membru din: 01 Iul 2011, 21:01
Localitate: vatra dornei SV.

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde cristi_vidican » 05 Aug 2016, 20:01

Cristian Ioniță,
vezi că ești pe lângă subiect și ajungi să jignești pentru că ești pe lângă subiect.

Află că DM a ajuns să fie sunat noaptea de români care au dat de nr lui de tel și... îți imaginezi ce se întâmpla.
români din Canada, care vor și ei să fie apicultori îl sunau că vor să vină în zona lui. Asta știu eu personal despre cine e vorba.
O mulțime de (apicultori) români care aveau drum prin Canada doreau cu Dan Mărgărit. Eu am fost rugat să intermediez câteva legături.

În acest context, omul vrea liniște.
Pentru asta nu e un laș.
Așa că ai grijă cum folosești cuvintele pt că ușor poți arunca vorbe din necunoștință (amestecată cu spiritul de harță care-l ai) și care rănesc.
Nu toată lumea are obrazul gros ca tine.
Sigur, o să zici că ai vorbit de lașitate în contextul în care Dragoș l-a făcut sclav pe plantație, iar DM s-a supărat și n-a mai scris.
Deci, au fost mai multe adunate.
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde tuturicius » 07 Aug 2016, 01:26

Cristian IONITA scrie:stiu ca nu e usor .... dar sa renunti a posta ptr ca nu-ti plac replicile denota doar lasitate.


tot nu mi-e clar cine sunt acele "personaje"? ... ca oamenii sunt oamenii .... cu mai multe sau mai putine bune si la fel cu mai multe sau mai putine rele ....

Lasitatea are legatura cu o lupta, o competitie etc. Ori cand arati ce faci si ai parte de o gramada de kkt care vine catre tine iti cam bagi piciorul. Nu are nici o legatura cu lasitatea, are legatura cu ideea ca omul are si altceva mai bun si mai placut de facut sau de trecut vremea.
Nici prea multa atitudine luata nu am prea vazut. Atitudine care sa marginalizeze oamenii cu mai multe rele. Adica ghiolbanii.
Daca ghiolbanii s-au auzit cel mai mult si mai tare, nu na mir ca omul a preferat io stiu ... sa ia pusca si sa mearga sa se relaxeze la un vanat mai degraba decat sa mai faca inca un film. Mda ... e las ...
Avatar utilizator
tuturicius
 
Mesaje: 1044
Membru din: 09 Mar 2014, 23:10
Localitate: Siria, jud. Arad

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde Gicone de BmV » 07 Aug 2016, 08:20

Cristian IONITA scrie:
petru71 scrie: ....
De-aia din categoria "Facerea de bine e ....... de mama".
Cum dracu' nu te-ai prins de treaba asta pana astazi ?


cu permisiunea dumneavoastra imi permit sa nu dau 2 bani pe aceasta "categorie" .... facerea de bine este facere de bine .... cel putin atat timp cat nu ai asteptari pentru acel "bine" .... daca ai asteptari atunci bineinteles risti sa fii dezamagit.

stiu ca nu e usor .... dar sa renunti a posta ptr ca nu-ti plac replicile denota doar lasitate.


tot nu mi-e clar cine sunt acele "personaje"? ... ca oamenii sunt oamenii .... cu mai multe sau mai putine bune si la fel cu mai multe sau mai putine rele ....


Vad ca vi se potriveste vorba aia " Cind ai closca cu ouale de aur , nu tai closca sa iei ouale. " Voi asta faceti. Da-ti cu pietre in cine vrea sa va ajute si va ofera informatii utile si noutati. Pai atunci nu va mirati ca indepartati omul de voi. Aici nu e vorba de lasitate ci de bun simt. Nu confundati notiunile ca deveniti niste cimpalaci fara minte. Nu vreau sa jignesc pe nimeni. Si mie imi pare rau ca nu mai posteaza dar nu e vina lui ca unii inteleg doar cearta cind discuta.
Daca intrati pe situl irlandezilor sa vedeti cum discuta intre ei si schimba informatii ca de la un prieten la altul. Nu fac tigania pe care o gasim la noi cu atacuri la persoana si injurii. Putina decenta va rugam !!!
Cu stima ,
Gicone de BmV
Robert Magnamara : Meritul lui in viata a fost ca a stiut sa se inconjoare de oameni mai destepti decit el.
Gicone de BmV
 
Mesaje: 51
Membru din: 29 Ian 2012, 02:26
Localitate: Brasov

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde Cristian IONITA » 08 Aug 2016, 11:08

topy scrie:Cati apicultori mari de la noi nu mai posteaza?...au sute de stupi si au ce spune si arata dar vine unul cu cativa stupi cu niste comentarii fara noima si iese ce iese. Nu cred ca e normal ca unuia care traieste din apicultura sa ii dea sfaturi sau sa ii comenteze unul care are catva stupi de hoby. Ti se face lehamite la un moment dat si preferi sa nu te mai implici. Lehamite ti se face si cand citesti doar unele comentarii , fara sa fii implicat.


Eu nu cred ca este "normal" ca pertineta sfaturilor/parerilor sa fie data de numarul de stup sau oricare alt criteriu "material" .... si sincer imi este lehamite de cei care cred asta (adica sunt incapabil de a considera si alte valori decat cele materiale) ... dar fiind "fiinta sociala" aleg sa nu solicit eliminarea celor care au alta opinie si ma mutumesc sa insist in a contiua discutiile pe baza de argumente ceva mai obiective.
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde Cristian IONITA » 08 Aug 2016, 11:21

cristi_vidican scrie:Cristian Ioniță,
vezi că ești pe lângă subiect și ajungi să jignești pentru că ești pe lângă subiect.

Află că DM a ajuns să fie sunat noaptea de români care au dat de nr lui de tel și... îți imaginezi ce se întâmpla.
români din Canada, care vor și ei să fie apicultori îl sunau că vor să vină în zona lui. Asta știu eu personal despre cine e vorba.
O mulțime de (apicultori) români care aveau drum prin Canada doreau cu Dan Mărgărit. Eu am fost rugat să intermediez câteva legături.

În acest context, omul vrea liniște.
Pentru asta nu e un laș.
Așa că ai grijă cum folosești cuvintele pt că ușor poți arunca vorbe din necunoștință (amestecată cu spiritul de harță care-l ai) și care rănesc.
Nu toată lumea are obrazul gros ca tine.
Sigur, o să zici că ai vorbit de lașitate în contextul în care Dragoș l-a făcut sclav pe plantație, iar DM s-a supărat și n-a mai scris.
Deci, au fost mai multe adunate.


regret ca tu (sau altii) te consider jignit de parerile mele, te asigur ca intentia mea nu este de a jigni ...si te sfatuiesc ca pe langa lozincile declamate sa adaugi si ceva argumente obiective .... te asigur ca te vei intelege cu interlocutorii mai simplu .... e drept ca nu cu foarte multii .... din pacate cei asupra carora au efect lozincile sunt ceva mai multi decat cei cu care te descurci cu argumente :D

inteleg de ce dl Margarit doreste liniste .... ca nu vrea sa fie sunat noaptea ... ca nu-i plac autoinvitatiile de la pseudocunoscuti, etc .... ce inteleg mai putin este modul in care a decis sa actioneze atunci cand altii au avut opinii ceva mai diferite ....
Nu stiu contextul in care Dragos l-a făcut sclav pe plantație .... dar daca e sa ma intrebi pe mine eu consider ca nu e chiar la indemna oricui sa ajunga "sclav" pe o plantatie ca cea care este Dan Margarit ... a primi responsabilitatea administrarii unei stupini de anvergura celei la care lucreaza dumnealui inseamna mult .... la cat de mult il stiu eu pe Dragos afirmatia denota mai degraba invidie si mai ales frustrare decat dispret .... iar Dragos cred ca stie foarte bine ce inseamna sa nu fii acceptat ca "sclav" ... in ziua de azi "scavia" = competenta (aspect care in mod evident ptr Dragos este extrem de relativ)
Ultima oară modificat de Cristian IONITA pe 08 Aug 2016, 11:28, modificat 1 dată în total.
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde Cristian IONITA » 08 Aug 2016, 11:24

tuturicius scrie:
Cristian IONITA scrie:stiu ca nu e usor .... dar sa renunti a posta ptr ca nu-ti plac replicile denota doar lasitate.


tot nu mi-e clar cine sunt acele "personaje"? ... ca oamenii sunt oamenii .... cu mai multe sau mai putine bune si la fel cu mai multe sau mai putine rele ....

Lasitatea are legatura cu o lupta, o competitie etc. Ori cand arati ce faci si ai parte de o gramada de kkt care vine catre tine iti cam bagi piciorul. Nu are nici o legatura cu lasitatea, are legatura cu ideea ca omul are si altceva mai bun si mai placut de facut sau de trecut vremea.
Nici prea multa atitudine luata nu am prea vazut. Atitudine care sa marginalizeze oamenii cu mai multe rele. Adica ghiolbanii.
Daca ghiolbanii s-au auzit cel mai mult si mai tare, nu na mir ca omul a preferat io stiu ... sa ia pusca si sa mearga sa se relaxeze la un vanat mai degraba decat sa mai faca inca un film. Mda ... e las ...


in mod evident vedem lucrurile un pic diferit .... reactiile la postarile intiale ale lui Dan Margarit au fost diverse .... faptul ca dumnealui a ales sa vada doar gramada de kkt este alegere proprie, dar dupa mine abandonarea "disputei" = lasitate .... nu tin musai sa impun si altora opinia mea .... dar va asigur ca sunt deschis la contraopinii argumentate.
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde Cristian IONITA » 08 Aug 2016, 11:26

Gicone de BmV scrie:
Cristian IONITA scrie:
petru71 scrie: ....
De-aia din categoria "Facerea de bine e ....... de mama".
Cum dracu' nu te-ai prins de treaba asta pana astazi ?


cu permisiunea dumneavoastra imi permit sa nu dau 2 bani pe aceasta "categorie" .... facerea de bine este facere de bine .... cel putin atat timp cat nu ai asteptari pentru acel "bine" .... daca ai asteptari atunci bineinteles risti sa fii dezamagit.

stiu ca nu e usor .... dar sa renunti a posta ptr ca nu-ti plac replicile denota doar lasitate.


tot nu mi-e clar cine sunt acele "personaje"? ... ca oamenii sunt oamenii .... cu mai multe sau mai putine bune si la fel cu mai multe sau mai putine rele ....


Vad ca vi se potriveste vorba aia " Cind ai closca cu ouale de aur , nu tai closca sa iei ouale. " Voi asta faceti. Da-ti cu pietre in cine vrea sa va ajute si va ofera informatii utile si noutati. Pai atunci nu va mirati ca indepartati omul de voi. Aici nu e vorba de lasitate ci de bun simt. Nu confundati notiunile ca deveniti niste cimpalaci fara minte. Nu vreau sa jignesc pe nimeni. Si mie imi pare rau ca nu mai posteaza dar nu e vina lui ca unii inteleg doar cearta cind discuta.
Daca intrati pe situl irlandezilor sa vedeti cum discuta intre ei si schimba informatii ca de la un prieten la altul. Nu fac tigania pe care o gasim la noi cu atacuri la persoana si injurii. Putina decenta va rugam !!!
Cu stima ,
Gicone de BmV


care "voi" stimabile? .... zi si matale cu nume si prenume .... ca asa de aruncat cu pedarde poate oricine .... de pus degetu pe rana vad ca e mai timida situatia.

Nu srtiu care este treaba pe site-ul irandezilor .... dar as pune 10 lei pariu ca pe acolo nu-s multii cei care procedeaza cum faci tu .... sa te bagi in seama pe o discutie fara ca de fapt sa spui nimic util.
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde Molluc » 08 Aug 2016, 22:05

Cristian IONITA scrie:
Gicone de BmV scrie:
Cristian IONITA scrie:
petru71 scrie: ....
De-aia din categoria "Facerea de bine e ....... de mama".
Cum dracu' nu te-ai prins de treaba asta pana astazi ?


cu permisiunea dumneavoastra imi permit sa nu dau 2 bani pe aceasta "categorie" .... facerea de bine este facere de bine .... cel putin atat timp cat nu ai asteptari pentru acel "bine" .... daca ai asteptari atunci bineinteles risti sa fii dezamagit.

stiu ca nu e usor .... dar sa renunti a posta ptr ca nu-ti plac replicile denota doar lasitate.


tot nu mi-e clar cine sunt acele "personaje"? ... ca oamenii sunt oamenii .... cu mai multe sau mai putine bune si la fel cu mai multe sau mai putine rele ....


Vad ca vi se potriveste vorba aia " Cind ai closca cu ouale de aur , nu tai closca sa iei ouale. " Voi asta faceti. Da-ti cu pietre in cine vrea sa va ajute si va ofera informatii utile si noutati. Pai atunci nu va mirati ca indepartati omul de voi. Aici nu e vorba de lasitate ci de bun simt. Nu confundati notiunile ca deveniti niste cimpalaci fara minte. Nu vreau sa jignesc pe nimeni. Si mie imi pare rau ca nu mai posteaza dar nu e vina lui ca unii inteleg doar cearta cind discuta.
Daca intrati pe situl irlandezilor sa vedeti cum discuta intre ei si schimba informatii ca de la un prieten la altul. Nu fac tigania pe care o gasim la noi cu atacuri la persoana si injurii. Putina decenta va rugam !!!
Cu stima ,
Gicone de BmV


care "voi" stimabile? .... zi si matale cu nume si prenume .... ca asa de aruncat cu pedarde poate oricine .... de pus degetu pe rana vad ca e mai timida situatia.

Nu srtiu care este treaba pe site-ul irandezilor .... dar as pune 10 lei pariu ca pe acolo nu-s multii cei care procedeaza cum faci tu .... sa te bagi in seama pe o discutie fara ca de fapt sa spui nimic util.



Bai înjositoare cuvinte, tu ce ne înveti, asa ca si Dan Mărgărit, dai din gura sa te afli in treaba ,sper ca nu te superi dar cam astai adevarul. Cu mult respect pt. Un om deosebit Dan Mărgărit
Molluc
 
Mesaje: 130
Membru din: 03 Ian 2014, 11:50
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde cristi_vidican » 13 Aug 2016, 19:05

De la turnuri la garsoniere. Stupul tip acordeon.
Imagine
Imagine
Imagine
M-aș mulțumi să am și numai albina care e pe afară :lol:
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

AnteriorUrmătorul

Înapoi la VIDEOCLIPUL SAPTAMANII



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori