Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA VIDEOCLIPUL SAPTAMANII

Pune aici un videoclip apicol interesant , gasit pe net sau facut de tine.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde Florin Dobre » 25 Noi 2013, 20:13

Mie mi-a trezit interesul. Vreau sa-mi ostoiesc setea de cunoastere. :?
Suntem pulbere de stele.
Avatar utilizator
Florin Dobre
 
Mesaje: 4653
Membru din: 09 Apr 2012, 22:57
Localitate: Stefanesti, Arges

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde State » 25 Noi 2013, 20:18

Florin Dobre scrie:Mie mi-a trezit interesul. Vreau sa-mi ostoiesc setea de cunoastere. :?



Bine ca nu ti-a trezit altceva. Nu de alta dar n-are gaura. :D Gaura e undeva in topicul despre MER. :?
Chiar daca va trăi printre găini,o privighetoare nu va cotcodăci niciodată.
State
 
Mesaje: 2028
Membru din: 12 Dec 2012, 00:27
Localitate: Sociopat

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde State » 25 Noi 2013, 20:22

alt stupar scrie:
State scrie:Permiteti va rog o intrebare ? Despre ce manual este vorba ?

Habar n-am... o fi interesanta de o tot baga la inaintare... ca are multe poze eximplificative ;)


E mega-interesanta.
Chibritul a scaparat deja...urmeaza artificiile. :lol:
Chiar daca va trăi printre găini,o privighetoare nu va cotcodăci niciodată.
State
 
Mesaje: 2028
Membru din: 12 Dec 2012, 00:27
Localitate: Sociopat

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde nae » 25 Noi 2013, 23:09

paul scrie:Iete-te ca mie nu mi-e clar ! :oops:

Ma ,Paule nu te cunosc mai bine pe tine decat pe DM ; amandoi pareti ca aveti verbul la voi si nu aveti nevoie de avocati .
Cum il vad pe DM.. am spus .(sarut-mana d-le )
Tu , esti baiat fin , dar cochetezi prea mult cu oglinda si daca nu-i float ci laminata face ''valuri '' = distorsioneaza ; inteleg ca esti citit dar.. nu-i suficient , adica scriind ''miau'' altfel decat pisica nu te face un bun apicultor .
Esti foarte vocal in ''a da cu piatra'' dar o pagina personala sa stie si DM( sau noi ) al cui esti ''de tarana''/apicola ...
La intalnirea OLTENILOR am stat la masa cu IG de 4 ori ... ; am stupi din '04 si .. n-am stiut ce sa-l intreb .(rusine mie )
Esti foarte ''vocal'' in ''religia mit si adevar '', simti-traiesti in spiritul in care te exprimi sau ''da'' bine la imagine ?
(Un DUMNEZEU cocosat viseaza o lume de cocosati - asta-i pt mine = sunt depresiv si-mi repugna epigonii )
nae
 
Mesaje: 3375
Membru din: 11 Noi 2011, 19:29

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde paul » 25 Noi 2013, 23:16

cristi_vidican scrie:@Paul
Dragos2006 scrie:Candva asa de sus Dan Margarit vorbea ca vezi Doamne nu are rost sa faci apicultura daca productia este sub 100 kg. pe familie . Adevarat este ca eu unul nu fac asemenea cantitati de miere dar mare diferenta dintre noi este ca el munceste pe "plantatie " iar eu muncesc pe proprietatea mea ! El abia acum si-a permis sa-si cumpere primii stupi dar apeleaza la baza materiala a patronului.


Dragos a postat asta ... dincolo !!!
Deci, nu vad care-i treaba cu postarile de pe Stuparitul ! Sau le luam pe toate ... la pachet ! Ce ti-i Api, ce ti-i Stuparitul ... :oops:
Si inca ceva ... Dragos a postat asta cu ceva vreme in urma ! Staff-ul de pe Api ...... a luat atitudine si s-au calmat spiritele ! Daca DM era asa deranjat de postarea lui Dragos, de ce nu si-a inchis contul de atunci ???
Probabil imi vei replica ca DM a fost vexat si de postarile ulterioare ale lui Marian Sima . Marian nu l-a jignit cu nimic ci doar a pus niste intrebari pertinente . Paralel cu intrebarile puse de Marian au inceput sa fie cenzurate unele filmulete ... lucru usor dovedibil (sunt oameni care au salvat filmuletele in ambele variante).Si de aici ... suspiciuni si supozitii ! Parerea mea, nu-i vinovat suspiciosul ci acela care genereaza suspiciunea... Cred ca pe undeva DM voia o iesire din lumina reflectoarelor si a gasit un motiv ... pueril, aruncand anatema pe asa-zisii contestatari.
Eu stiu asa, cand devii persoana publica trebuie sa stii sa-ti asumi criticile cu aceeasi bunavointa cu care-ti asumi pupatul ... in spate ! :idea:
LE ... in aceeasi logica a supararii lui DM pe Dragos, oare de ce stuparii romani nu ar fi trebuit sa se simta vexati de afirmatia lui DM "nu are rost sa faci apicultura daca productia este sub 100 de kile/familie". Adica astia toti fac o treaba fara rost ... :evil:
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde proapis13 » 25 Noi 2013, 23:19

nae scrie:(Un DUMNEZEU cocosat viseaza o lume de cocosati - asta-i pt mine = sunt depresiv si-mi repugna epigonii )

Esti genial Nae simi place ce ai scris si de aceea o sa salvez undeva fraza asta
Nici daca erai la battle nu cred ca gaseai un drept la replica mai stralucit
Vezi sa nu fi declansat furtuna si sa va vad la battle :lol:
salve :D
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde cristi_vidican » 25 Noi 2013, 23:28

Paul,
Ce am citat eu din Dragos2006 este scris pe Stupăritul. Pe această pagină.
DM a spus că lui nu i se rentează în condițiile de acolo să facă doar 100 de kg/familie.
Are cheltuieli foarte mari.
A se citi în contextul lor, altfel sunt înțelese greșit și iese altceva.

Te invit să faci vreo 10 filme și să le postezi și după aceea mai vorbim dacă vei dori să mai faci altele.
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde paul » 25 Noi 2013, 23:29

[quote="nae"]
Nae ... hai sa fiu mai exact!
N-am avut niciodata pretentia ca macar sa ma pot numi ... apicultor ! Eu sunt un posesor de cutii cu ceva albine ! In cee ce priveste "tarana apicola", eu sunt prima generatie-n blugi ! :shock:
Concret ... in cine am dat cu piatra ? Pe Cristi l-am tras putin de atentie ca nu toata omenirea de pe forum e vinovata de ultima fita a lui DM !
Si apropos de spiritul in care ma exprim ... unii oameni spun ceea ce gandesc. Ceilalti au prieteni ... :idea: ("sa va fie voua ce este da ... DA, si ce este nu ...NU, ce este mai mult decat atat este de la diavolul care este tata minciunii") Asa functionez eu !
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde topy » 25 Noi 2013, 23:30

probabil ca daca Dan Margarit nu era roman alta ar fi fost reactia unora....
topy
 
Mesaje: 218
Membru din: 01 Iul 2011, 21:01
Localitate: vatra dornei SV.

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde nae » 25 Noi 2013, 23:41

paul scrie:Asa functionez eu !

Sarut-mana si tie .
Nu am intrat ''pe net'' sa-mi fac prieteni si ma exprim asa cum ''functionez eu '' , nu toata lumea intelege ; am postari care nu au legatura cu emitentul ci cu mesajul si / sau starea mea punctuala (nu bahica )
Din motive tehnice + colerice nu am vizionat 10 filme si niciunul integral , IMI PLACE DM (nu v-om avea un nepotel ) IMI PLACE .
nae
 
Mesaje: 3375
Membru din: 11 Noi 2011, 19:29

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde proapis13 » 25 Noi 2013, 23:52

cristi_vidican scrie:Paul,
Te invit să faci vreo 10 filme și să le postezi și după aceea mai vorbim dacă vei dori să mai faci altele.

Macar unul,circotasii abia asteapta...va ma aduceti aminte reactiile la filmuletul postat de Pupemea cu ceva ani in urma???
cred ca la Paul, sau la oricare dintre noi, am dat numai un exemplu,v-a fi si mai si...pindacii de greseli au pretentii nene
salve :D
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde Florin Dobre » 26 Noi 2013, 00:03

Treaba asta cu filmuletele e cu dus si intors. Eu unu' am trac.
O sa-mi atrag antipatii....dar eu il apreciez pe Dragos pentru filmele lui. A filmat si bune si rele. Dar le-a lasat acolo, chiar daca si-a atras multe ironii si stie ca si-a mai dat si cu stangu-n dreptu'.
Asta nu inseamna ca-l iubesc la pachet. :D
Suntem pulbere de stele.
Avatar utilizator
Florin Dobre
 
Mesaje: 4653
Membru din: 09 Apr 2012, 22:57
Localitate: Stefanesti, Arges

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde Adrian Galofteanu » 26 Noi 2013, 00:26

Florin Dobre scrie:Treaba asta cu filmuletele e cu dus si intors. Eu unu' am trac.
O sa-mi atrag antipatii....dar eu il apreciez pe Dragos pentru filmele lui. A filmat si bune si rele. Dar le-a lasat acolo, chiar daca si-a atras multe ironii si stie ca si-a mai dat si cu stangu-n dreptu'.
Asta nu inseamna ca-l iubesc la pachet. :D


Nu e cazul de antipatii.......Omul(Dragos) este cu ce-i in gusa si-n capusa. Cel putin "sala de extractie" - model UE - din filmul lui cu mierea de mana este bestiala :lol:
"Stăpânirea tehnicii de creştere a mătcilor este tot atât de importantă pentru biologul institutului de cercetări ca şi pentru amator şi pentru crescătorul profesionist"

Friedrich Ruttner
Avatar utilizator
Adrian Galofteanu
 
Mesaje: 485
Membru din: 13 Iun 2011, 16:54
Localitate: Bacau

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde peterneamt » 26 Noi 2013, 18:47

Avatar utilizator
peterneamt
 
Mesaje: 4868
Membru din: 28 Noi 2011, 18:19

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde State » 26 Noi 2013, 18:52

Am apucat sa descarc multe filme ale lui DM.
Pentru prieteni le pot copia pe un CD si le trimit prin Posta.

Nu ma puneti sa le urc pe diverse canale, nu am posibilitatea(internet f.prost). :evil:
Chiar daca va trăi printre găini,o privighetoare nu va cotcodăci niciodată.
State
 
Mesaje: 2028
Membru din: 12 Dec 2012, 00:27
Localitate: Sociopat

Re: Apicultura la distanta - Dan Margarit

Mesajde pustu » 30 Noi 2013, 22:28

multumesc colegului serban vasilica
pe astea nu le aveam
inca odata multumesc lui dan margarit
sanatate si numai bine
yahoomail : danpustu
facebook : pustu stuparul
youtube : http://www.youtube.com/pustustuparul
Avatar utilizator
pustu
 
Mesaje: 2010
Membru din: 12 Ian 2012, 03:59
Localitate: targoviste , stupina in cuza voda

AnteriorUrmătorul

Înapoi la VIDEOCLIPUL SAPTAMANII



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori